Як правильно замішувати цемент
Перед тим, як замішувати цемент, необхідно запастись бетоном відповідної марки, чистою водою, компонентами та визначитися з технологією замісу. Фахівці нашої компанії порадять, скільки потрібно цементу на куб бетону в залежності від функціонального призначення будматеріалу та здійснять точні розрахунки.
Про роль цементу
Порошок незамінний при зведенні промислових будівель, житлових об'єктів, при здійсненні ремонтних робіт та усуненні стельових та стінових дефектів. Найчастіше цемент із піском купують:
- для фундаменту (М250, М300),
- для дорожнього полотна та поребриків (М100),
- для перекриттів (М300),
- для заливки колон (М350),
- для кладки цегли (М400),
- для штукатурки стін (М500),
- для облаштування доріжки із цементу (М150).
Загальна витрата цементу на куб розчину залежить від сукупності факторів: якості інгредієнтів, кількості добавок і витрати чистої води. Знаючи, як замісити цемент, можна зробити досить надійну і міцну конструкцію.
Класифікація розчинів за вмістом та за призначенням
Лінійний ряд цементних сумішей представлений штукатурними зразками, що володіють міцністю від М10 до М50, серією кладки (М50 ... М200), складами для стяжок М150 і М200.
Маркування цементу здійснюється за показниками міцності виробів. Літера "М" свідчить про міцність на стиск. Наприклад, вироби з М400 розраховані на навантаження 400 кг/см3, М500 – 500 кг/см3. Найміцнішим матеріалом визнана суміш М700 і М600, що користується попитом в аеродромному будівництві та у військовій сфері.
Літера «Д» у назві «говорить» про пропорцію опціоннальних компонентів та чистої основи у партії. Наприклад, у суміші м500 д20 відсоток добавок виражений 20%, у цементі м400д0 їх немає. Якщо частка специфічних елементів перевищує 20%, то будматеріал називається шлакопортландцементом.
Які бувають добавки
Наявність додаткової абревіатури у формулі, наприклад, «сс» свідчить про антикорозійні властивості, морозостійкість, швидкість затвердіння і стійкість до агресивного хімічного впливу. Крупно фракційний наповнювач у вигляді щебню “з кубовитою” ефективно сприяють ущільненню. Пластифікатори покращують водонепроникність, пластичність, модифікатори гарантують швидку схоплюваність при мінусових температурах, що досягають -20 ° С. Наявність у структурі регуляторів рухливості зберігає придатність розчину при його транспортуванні. Рекомендована маса добавок на 1м3 суміші вказується виробником в інструкції.
Як замішувати залежно від потреби
Технологія виготовлення бетонного розчину складності не викликає.Головне – використовувати лише якісні компоненти та додавати їх у потрібній послідовності.
Перед тим як розводити цемент, необхідно засвоїти кілька правил. Одне говорить, що міцність розчину не має поступатися показником готового виробу, а якість має відповідати експлуатаційним характеристикам. Єдиного рецепту розчину немає. Наприклад, витрата цементу на стяжку підлоги марки М400 на 1 м3 становить 200,25 кг, а на кладку цегли вона буде іншою.
На практиці перевагу надають маркам М400Д20 або М400Д0, визнані оптимальними за співвідношенням якості та вартості. Чим вище марка – тим менше порошку. У розчині, у будь-якому разі, витрата цементу на куб бетону визначається цільовим призначенням. Пропорції задаються ДСТУ 26633-2012. Час схоплювання суміші зазвичай варіюється в межах 1 години.
Багатьох покупців цікавить, як розрахувати витрати цементу на куб бетону самостійно. Кінцевий результат залежить від того, як правильно розрахований обсяг цементу на 1 куб бетону, вибору компонентів для розчину та дотримання технології. Потрібні пропорції наведено у спеціалізованих довідниках, таблицях.
Найвигідніший варіант
Фахівці нашої компанії знають, як зробити правильний вибір будматеріалів та металоконструкцій без зайвого клопоту та переплати. У нас можна купити цемент для стяжки підлоги різних марок, упакований у мішках по 25 кг, а також затирочні, підлогові, штукатурні, захисні та шпаклювальні склади. У каталозі є все від річкового піску до якісного клею, щоб ви без особливих зусиль досягли максимального результату.
Висновок
Цемент – основний компонент у будматеріалі, що пов'язує всі інші елементи. Його недолік позначається на експлуатаційних параметрах виробів, перенасичення – на витратах та міцності. Скористайтеся безкоштовною допомогою професіоналів, і ви легко впораєтеся із завданням.