Продаж металової арматури
Щоб надати бетонним конструкціям велику міцність та жорсткість, використовують спеціальний металевий каркас. Для його створення застосовується арматура, яка є сталевими прутами різного діаметру і профілю. Виробник випускає арматуру у різних варіантах. Кожен тип прокату виконує своє завдання.
Класифікація та види арматури
Весь сортамент металопрокату, що випускається, поділяється наступні типи:
- Робоча арматура. Розташовується вздовж залізобетонної конструкції та компенсує напругу на розтягування, що виникає від тиску власної маси.
- Розподільча арматура. Призначена для з'єднання між собою робочих прутів. Виконує завдання надійної фіксації стрижнів під час заповнення об'єкта бетоном, а також рівномірно розподіляє навантаження по всьому його об'єму.
- Монтажна арматура. Призначена для зв'язування робочих та розподільних сталевих стрижнів. У завдання прута входить фіксація всіх інших елементів каркаса в нерухомому положенні.
Частини скелета залізобетонної конструкції скріплюються між собою зварюванням або скручуванням.
Класифікація за міцністю та розташуванням у конструкції
Сучасне маркування арматурного металопрокату включає буквені і цифрові позначення. Саме цифри говорять нам про ступінь міцності виробу в Н/мм2. Перевищення зазначеного граничного навантаження може призвести до деформування виробу і, відповідно, подальшого руйнування об'єкта. Отже, при виборі сортаменту арматурних прутів необхідно обов'язково звертати увагу на цифри. Чим вони вищі, тим міцніший метал, з якого виготовлена арматура.
Замовник повинен знати, що металопрокат для бетонних конструкцій може також підрозділятися за своєю орієнтацією в каркасній основі. Поздовжня арматура укладається вздовж опалубки та приймає на себе основне навантаження при стисканні та розтягуванні бетону. Поперечний тип арматури кладеться перпендикулярно поздовжньому. Його призначення - утримання каркаса в нерухомому стані при наповненні опалубки розчином, а також врівноваження бічної напруги.
Класифікація за профільним типом
Профіль арматурних стрижнів виробляється двох видів: з гладкою поверхнею та рифленою поверхнею. Ребра та насічки другого типу можуть бути виконані різної конфігурації. Вони посилюють зчеплення сталевих прутків з бетоном, тим самим збільшуючи міцність усієї конструкції. У виробництві металопрокату використовують три типи ребер:
- кільцевий;
- серпоподібний;
- змішаний.
Виробники роблять переважно кільцевий варіант ребер. Але останнім часом все більше з'являється вітчизняна продукція з серповидним і змішаним профільним типом.
Класифікація за технологією виробництва арматури
Існує два способи виготовлення арматурного металопрокату: гарячекатаний та холоднокатаний. Гарячекатаний метод дозволяє створити продукцію більшої міцності, тому саме її рекомендується використовувати як робочі стрижні. При другому способі метал не нагрівається, а піддається механічній обробці на спеціальному стані. Коефіцієнт міцності прутків нижчий, але візуально такий виріб має більшу привабливість. Може використовуватися як армування бетону, так і для будівництва наземних споруд (альтанок, огорож, навісів і т.д.). Матеріал недорогий та не має високих розцінок.
Де купити?
У каталозі нашої торговій організації ви можете вибрати будь-який вид металопрокату оптом та в роздріб, дешево за ціною, встановленою виробником. До вашої уваги представлені різні типи куточків, труб, листового металу, дроту, балок, швелерів та іншої металопродукції, що застосовується у будівництві та для побутових потреб.
Вартість виробів можна переглянути в прайсі каталогу. Ціна арматури визначається за погонний метр, а також залежить від ваги (за кілограм або тонну), марки сталі, методу виготовлення, наявності профілю та інших технічних характеристик. Організацією пропонується доставка по всій Україні. Терміни постачання залежать від того, скільки товару придбав замовник, його загальної маси та транспортних послуг.