Будівельний щебінь
Одним з найпопулярніших будівельних матеріалів є щебінь, без якого неможливе жодне будівництво. Зерно сипучого матеріалу від 1 до 10 см. Матеріал незамінний при виробництві фундаментів будівель, різних гідротехнічних споруд.
Характеристики щебеню
Основні показники:
- Лещадність – характеризує площину фракції. Чим щебінь плоскіший, тим щільніше прилягають частинки один до одного, менше витрачається матеріалу і вище міцність конструкції.
- Фракція – визначає розмір частинок матеріалу.
- Межа міцності (вказує марка), цей параметр характеризує навантаження, яке гірська порода витримує при ущільненні в процесі будівництва. Усі види щебеню мають у складі трохи більше 15% домішок, які можуть знизити міцність.
- Колір – визначення вмісту пігментів, які забарвлюють щебінь у різні відтінки.
- Походження – вказує місце та спосіб отримання.
Важлива також морозостійкість матеріалу та деякі інші характеристики.
Види щебеню
Розрізняють щебінь за рівнем лещадності. Важливим є відсоток вмісту пластинчастих форм:
- низький -15-20%;
- покращений – 25-30%;
- звичайний – 30-40%;
- загальний будівельний – понад 40%.
Розрізняють за фракцією:
- найдрібніша фракція - до 51 мм (уламки);
- найбільша фракція – до 300 мм.
За межами міцності розрізняють:
- високоміцний, найпопулярніший;
- міцний;
- середньої міцності;
- слабкий;
- дуже слабкий.
За кольором розрізняють:
- Гранітний щебінь сірого та рожевого кольорів. Він найміцніший і зчеплюваність зі сполучником дуже висока через шорсткість поверхні;
- Гравійний, в основному сірого кольору, можуть бути домішки частинок білого кольору та кольорові (зеленого, та бежевого кольору);
- Вапняковий, біло-сірий відтінок.
За походженням:
- гравійний – пухкий, одержують із осадових порід;
- гранітний – міцніший за гравійний і застосовується навіть для найпотужніших конструкцій;
- вапняковий – утворюється зі скам'янілих молюсків та екологічно найчистіший, він легко видобувається у щебеневому кар'єрі та обробляється доволі швидко.
Сфера використання
Застосування щебеню залежить від виду, розміру фракції. Він використовується для спорудження, дренажу або декоративних цілей.
Гранітний камінь використовують у складі бетону та асфальту. Бетонні конструкції найміцніші та довговічніші. Він застосовується при зведенні фундаментів для покриттів злітних смуг аеродромів, прокладання автомобільних доріг.
Щебенем із дрібним зерном, облицьовують будівельні споруди, посипають доріжки спортивних майданчиків, декорують паркові зони.
Вапняковий щебінь має широке застосування через високу якість, поширеність та простоту обробки. Він використовується у виробництві бетону та асфальту, затребуваний як декоративний матеріал для прикраси прибудинкових територій, береги водойм, ним посипають дитячі майданчики та доріжки у парках.
Гравійний щебінь недорогий, відрізняється морозостійкістю. Використовується для армування фундаментів, реконструкції доріг, які не мають твердого покриття, для зведення залізничних насипів та покриттів, пішохідних доріжок. Фарбований красивий гравійний щебінь використовують для обробки будівельних споруд, в дизайні ландшафтів.
Щебінь – чудовий будівельний матеріал. Він широко застосовується і часто незамінний. Його властивості та застосування залежать від характеристик, оброблюваності та поширення в природі.
В Україні в інтернет-магазині будівельних матеріалів "Парк Плюс" можна купити гранітний щебінь фракції 5-20 мм, високої якості за вигідною ціною в мішках вагою по 50 кг. Покупцям пропонуються вигідні умови (опт завжди дешевше), у тому числі кредит на купівлю щебеню. Дізнатися скільки коштує куб або тонна будь-якої будівельної суміші, уточнити подробиці доставки, можна у нашого консультанта, на сайті магазину.
Покупців популярний магазин приваблює відмінним сервісом, невисокими цінами та високою якістю продукції. Доставка машиною проводиться у оптимальні терміни.
Рішення купити будівельний матеріал – щебінь, пісок та ін., у нашому магазині – абсолютно правильне. З нами співпрацювати легко, вигідно та престижно. Замовляйте продукцію на сайті, звертайтесь до чату сайту!