В'язка арматури для фундаменту
Як робиться в'язна арматури?
При виготовленні фундаменту споруди в'язка арматури проводиться дротом. Від правильного вибору в'язального дроту залежить міцність майбутнього каркасу та швидкість роботи. Найпопулярніша та зручна в'язка дротом діаметром 1,2 мм, при виготовленні якого дотримані норми та вимоги стандарту. Для прискорення процесу використовується гачок , в'язальний пістолет та кліщі.
Види фундаментів та важливість якості
Фундамент будівлі – найважливіша частина конструкції будь-якої споруди. Від його якості залежить можливість нормального функціонування будівництва протягом усього терміну служби та довговічність.
Неякісний фундамент викликає зміни геометричних параметрів будівлі у процесі будівництва або після його завершення. Згодом з'являються перекоси перекриттів, балок, заклинювання вікон та дверей, з'являються тріщини на стінах.
У будівництві житла, промислових та громадських видань споруджуються стрічкові, плитні, стовпчасті, свайні фундаменти.
На вибір фундаменту впливає конфігурація, поверховість будівлі і т. д. Також важливий тип ґрунту під фундамент , його характеристики, особливості залягання, товщина шарів та рівень ґрунтових вод.
Види арматури для фундаменту та її роль
При спорудженні фундаменту зазвичай застосовують бетон. Незважаючи на численні переваги, він погано виносить навантаження на розтяг.
Правильно проведене в'язання арматури для фундаменту надійно захищає бетон від розтріскування.
Залежно від призначення, застосовуються:
- робоча арматура - знімає з бетону навантаження, що деформує, і бере на себе основний тиск;
- розподільна арматура – рівномірно поширює тиск по каркасу;
- монтажна арматура – фіксує елементи каркаса;
- рифлена арматура;
- гладка арматура, що іноді застосовується для з'єднання в єдине ціле частин каркасу.
В'язка арматури гачком
Ручний гачок виготовляється із сталі, ручка із пластмаси або дерева.
У процесі в'язання знадобиться:
- нарізати для в'язання арматури дріт на частини;
- зігнути дріт до отримання гачка;
- просунути дріт під арматуру, яку потрібно зв'язати;
- вставити гачок у петлю і зачепити кінець дроту;
- зробити один оберт за годинниковою стрілкою, притримуючи вільний кінець дроту;
- потягнути гачок себе, до відриву докручувати дріт.
В'язки арматури спеціальним пістолетом
Процес виконується швидше, зручніше та простіше. Він коштує дорого і застосовується при складанні металевих каркасів на великих будівельних майданчиках. В'язка виконується за лічені секунди.
В'язка кліщами
Не потрібно робити петлі як для в'язального гачка. Заощаджується час.
Особливості в'язки в залежності від виду фундаменту
Стрічковий фундамент
Зміцнення фундаменту проводиться об'ємними арматурними каркасами.
Проводиться поздовжня обв'язка – стрижні йдуть уздовж фундаменту. Вертикальна та поперечна обв'язка – стрижні, що з'єднують частини каркаса, йдуть у вертикальному та поперечному напрямку. Прутки сприймають навантаження від усадки основи фундаменту та температурних деформацій. Вони менш навантажені, ніж поздовжні. Рифлені прутки можуть бути меншими за товщину. Гладкі стрижні можуть використовуватися для поздовжнього зв'язування.
Стрічковий фундамент
Для зміцнення фундаменту створюється решітка арматури з чотирьох вертикальних поздовжніх прутків.
Плитний фундамент
Виготовляється із монолітної плити. При висоті плит до 150 мм в'яжуть одну сітку. В інших випадках монолітний фундамент армується у два ряди. Між ними мають бути вертикальні хомути. По торцях плити пов'язують П-подібними хомутами.
В'язка арматури ростверка
Схема схожа на стрічковий фундамент. Зміни лише у вузлах дотику ростверку та опори, що стоїть окремо.
Висновок
Арматура у фундаменті дозволяє конструкції споруди не руйнуватися. Для створення арматури застосовується в'язка та зварювання. В'язка найкраща, міцніша і довговічніша, незважаючи на великі витрати часу та праці. Вона виконується за різними схемами та різними інструментами. Невеликий об'єм можна виконати гачком своїми руками.
Покупців магазин «Парк Плюс» приваблює великим та різноманітним асортиментом, високою якістю продукції, вигідними цінами.
Для в'язання потрібен дріт. Прискорити в'язку допомагають скріпки, скоби та хомути. Фіксатори підвищують швидкість роботи, щільність вузлів.
Купувати у нашому магазині зручно, вигідно – замовляйте товари за телефоном, на сайті, відповіді на запитання можна отримати у наших менеджерів у чаті . Вигідної покупки, звертайтесь!