Вогнетривка цегла - властивості, особливості
Тоді як облицювальна, чи, так звана, рядова цегла може використовуватися лише при зведенні будівель, нашу вогнетривку цеглу застосовують при облаштуванні від пічного до котельного обладнання побутового та промислового призначення. За рахунок вогнестійкості та неруйнівності через високотемпературні дії, матеріал підходить металургії, наприклад - створення плавильних апаратів. Ми випускаємо ряд вогнетривких виробів, у тому числі формовий вид штучної продукції різного призначення та якостей, що відображені у маркуванні.
Що таке вогнетривка цегла: призначення, виробництво та види
Вогнетривка цегла – це неметалічний матеріал, виконаний за ДСТУ Р 52918-2008, має непорушну вогнетривку якість по ходу нагріву від 1580 ℃ і вище. Його основним призначенням є створення надійного захисту проти високотемпературних дій тепла, агресивних джерел, наприклад, промислових середовищ або побутових з обладнанням для використання в жорстких умовах.
Виготовлення
Для отримання цегляної продукції вогнетривких різновидів ми застосовуємо гірські породи, репатрійовані в технологічну операцію, відходи, дефектні подрібнені і неформовані вогнетриви. Вогнетривкість сировини починається від 1580 ℃. Загалом технологія виготовлення наступна:
- Дробимо, подрібнюємо, просіюємо сировинні вихідники - при необхідності попередньо оброблюємо термічно.
- Виготовляємо шихтову масу.
- Формуємо вироби поштучно – використовуємо як промислові методи лиття у готові форми, так і пресування, екструзію з фінішним опресуванням.
- Проводимо випал, або загартовування сирих заготовок у печах по газокамерному, або тунельному типу.
- Обережно упаковуємо та зберігаємо на складах готову продукцію.
Наведена схема найпоширеніша на виробництвах. Так отримують більшість цегляних виробів, але частина - це результат розпилювання, шліфування великогабаритних блоків або гірських порід. Що стосується масового випуску, то до найпоширеніших відноситься глиноземна шамотна цегла.
Види
Крім глиноземно-шамотної, в масовому виробництві виділяють ще 5 різновидів:
- Глиноземно-шамотна – штучна продукція за найдоступнішою вартістю серед вогнетривких виробів. Належить до основних пічних матеріалів, використовується у цивільному будівництві, комунальній інфраструктурі населених пунктів, котелень та ТЕЦ.
- Вуглецева – вогнетривка цегла, назва якої ще звучить як графітова. Створюється на основі вільних типів вуглецю та випалу шихтової сировини на кам'яновугільно-смольній основі з графітом до 2000 ℃, завдяки чому має вогнетривкість аж до 3500 ℃. Готовий продукт затребуваний у металургійній галузі, наприклад, для футерування плавильних печей. Також є актуальним на енергетичних підприємствах, у тому числі й АЕС.
- Кварцова (динасова) – вид, який працює до гранично допустимих температурних норм використання шамотної цегли, тобто до 1730 ℃. Цегла придатна для футерування промислових агрегатів з опалювальним призначенням.
- Корундова – цегла працездатна в середовищах до 1750 °C, використовується в установках для виготовлення сірчаної кислоти, а також пічних агрегатах з окисним середовищем.
- Магнезіальна – виріб для експлуатації в середовищах із тривалим нагріванням до 1900 ℃. Вирізняється високим порогом механічної міцності, не виключаючи стирання. Виходить за рахунок випалу сумішей з Ca та Mg оксидів. Тому має високу вогнетривкість аж до 2300 і популярний у металургії.
- Хромиста – цегляний брикет з гірського хроміту, інертний до кислого та лужного середовищ, шлаків. Використовується до 2180 ℃, виконаний з мінералу баделеїта, вогнетривкість якого сягає 2700 ℃.
Параметри залежать не тільки від методу отримання, а й складу. Так шамотна цегла складається не з червоної глини для стандартного будівництва, а жовтої вогнетривкої. Основний компонент такої сировини - SiO2, тобто кремнеземистий матеріал високої вогнетривкості.
Властивості, характеристики
Крім того, наша вогнетривка суміш включає Al2O3, тобто основну домішку, що практично на 70% може бути із шамотних видів глин. Такий мертель з оксидом алюмінію в рази підвищує показники міцності, при цьому скорочує пористість, збільшуючи стійкість до лужної і кислотної середовищ. У готовому вигляді цегла з вираженим яскравим жовтуватим кольором, вона щільна і з дрібнозернистою структурою.
Її провідними якостями фахівці називають витривалість проти різкого та сильного нагрівання. Така властивість необхідна, якщо матеріал йде як основний при будівництві печей, агрегатів зі швидким та рівномірним прогріванням, а також високотепломістких. У цьому випадку наша цегла довго підтримує комфортний температурний режим у приміщеннях після завершення топки.
Властивості
Вогнетривкі типи цегли ідеальні для створення і для проектного захисту корпусів, побутового та промислового обладнання, оскільки мають набір з наступних якостей:
- Вогнестійкість для діапазону експлуатації, ℃ :
- жаростійкі min 1580 та max 1770;
- високовогнетривкі: min 1770 та max 2000;
- вища вогнетривка: min 2000 і max 3000;
- надвогнетривкі: 3000 і більше. - Міцність (на стискання та ударні сили навантажень), кг/см2 – від 75 до 250.
- Щільність, кг/см3 – 1700-1900. Чим вище пористість, тим нижче міцність: є особливо щільна цегла з пористістю до 3%, а також легковажна з пористістю 30 і більше %.
- Пористість, % - від 3 до 85.
- Ступіннь спікання – чим більша температура виготовлення цегли, тим вищий показник спікання.
- Вологостійкість – чим менша температура спікання, тим нижча вологостійкість - до 25% вологостійкість - 3-7 % за високого ступеня спікання.
- Коефіцієнт теплопровідності, Вт/(м*К) – 0,6.
З основних технічних характеристик цегли виділяється не лише низький коефіцієнт здатності проводити теплоенергії, що допускає нагрівання цегли до критичних температурних значень. Сюди відноситься і термостійкість також, тобто жаростійкість, інертність до різкого і сильного нагрівання, малий коефіцієнт лінійного та об'ємного видів розширення, що зумовлюють міцність та цілісність кладки на основі вогнетривкої цегли. Вогнетривка цегла стійка і до агресивних середовищ, їй не страшно радіаційне випромінювання, вона з тепловою інерцією, тому швидко нагрівається і повільно стине.
Маркування, застосування та розміри
- «ША», «ШБ», «ШАК» і «ШПД» – кладка топок камінів, у тому числі доменних, а також горнів.
- «ШКУ» та «ШАВ» – футерування чавуновозних ковшів та вагранок.
- «ШУС» та «ШВ» – монтаж стін у конвективних типах шахт та газохідних каналах парогенераторних пристроїв.
- «ШК» – використання коксохімічних виробничих сфер.
- «ШЛ» – футерування печей для роботи з температурами до 1300 °C.
- «ШЦУ» – кладка обертового пічного обладнання.
- «ПВ» та «ПБ» – димарі, жаровні.
Ми постачаємо поштучний шамот прямої, трапецеїдальної, клиноподібної, арочної, фасонної та підвісної форм в Україні.
Розміри, мм:
- 65*230*114.
- 65*230*124.
Хочете купити нашу шамотну цеглу, але не знаєте яка ціна на сьогодні? Зв'яжіться з нашими менеджерами і прямо зараз дізнайтеся, як вигідно придбати товар в роздріб, опт і якою є наша приваблива вартість навіть за штуку.