Металопрокат двотаврових балок
Двотаврова балка – затребуваний сталевий прокат, що має H-подібний переріз. Дана форма стримує зсувні деформації, нейтралізує внутрішню напругу та протистоїть односпрямованому вигину.
Подібні якості у симбіозі з високою міцністю роблять із двотавра універсальний будівельний та конструкційний матеріал, повсюдно поширений в промисловості, будівництві та народному господарстві.
Виробництво
Виріб випускається на металургійних комбінатах у широкому сортаменті. Як сировина застосовуються низьколеговані та вуглецеві сталі. Виготовляється балка двома способами – методом гарячої прокатки та способом автоматичного зварювання. Перший варіант передбачає пластичну деформацію розпеченої заготовки через прокатні валки, де вона обтискається з усіх боків. Заготівля піддається термічній дії за температури 1000°C і очищується окалиноломателем.
Проходячи через чернові та чистові кліті прокатного стану, вона набуває необхідної форми. Далі готовий покат ріжеться на мірні відрізки і відправляється на охолодження. Охолонувши, двотавр проходить кінцеву геометричну правку, обв'язується катанкою і відвантажується на склад. Технологія гарячої прокатки – дорога, але ефективна робота з металом, оскільки мінімізує внутрішню напругу, не допускаючи появи внутрішніх порожнин.
Автоматичне зварювання – дешева альтернатива гарячому прокату, що ґрунтується на застосуванні електродугового зварювання. Спочатку з листового прокату чи сталевих смуг нарізаються необхідні відрізки металу. Далі об'єднуються в єдину конструкцію і прихоплюються зварюванням, після чого остаточно обварюються автоматичним зварюванням під флюсом ESW або SAW. Після закінчення зварювального процесу заготівля правиться через спеціальний верстат, який робить невидимими зварні шви.
Різновиди та типорозміри
Геометрична конфігурація двутаврових балок відрізняється формою і співвідношенню розмірів. Грані полиць можуть бути паралельними чи під кутом від 6 до 12 градусів. Ширина полиці, товщина стінки та висота профілю впливають на класифікацію кінцевого виробу, який може бути:
- Колонним (К);
- Нормальним (Б);
- Середньо-широкосмуговим (Д і Ш);
- Вузькосмуговий.
Вироби, що мають ухил внутрішніх граней, застосовуються:
- У підвісних коліях;
- Під час армування шахтних проходів.
Двотавр відрізняється широким спектром розмірів, що становлять від 4 до 12 метрів. У промисловості та будівельній галузі використовуються типові та спеціальні види профілю, що відповідають певному стандарту. Прокат із вуглецевої сталі має бути в рамках ДСТУ2651, легований двотавр регламентується стандартом ДСТУ8541. У нормативних документах прописані кутові нахили, симетрія полиць та радіальне закруглення. Упаковка, транспортування та зберігання кінцевої продукції не повинна порушувати ДСТУ7566.
Особливості
Двотавровий металопрокат чудово піддається механічній обробці, ріжеться абразивним інструментом, стрічковими пилками та аргоном. Зварюється всіма видами зварювання і добре переносить динамічні та статичні навантаження, завдяки чому його можна використовувати при будівництві в сейсмічних зонах. Двотавр має невелику вагу, при цьому відрізняється:
- Гарною стійкістю до атмосферних впливів;
- Високі показники міцності при різнобічних навантаженнях;
- Непроникність для рідин та інших середовищ;
- Стійкість до температурних коливань;
- Щільністю 7.85 кг/м2;
- Стабільною формою;
- Максимальна жорсткість і міцність.
Такі показники, як ударна в'язкість, сила стиснення, згинальний характер, межа плинності та тимчасовий опір залежать від марки сталі, яка використовується як сировина. До недоліків відносяться: низька вогнестійкість, обмежена довжина, можливе скручування під навантаженням, нестійкість до корозії.
Застосування
У будівельній галузі виріб затребуваний у ролі конструкцій, здатних витримувати похилі, горизонтальні та вертикальні несучі навантаження. Оскільки двотавр виробляється у промислових масштабах, то з нього зварюють каркаси будівель, елементи ферм, опори мостів, кранові естакади, рами, ангари, пішохідні переходи, колони, приміщення цехів, заводів, покрівельні та міжповерхові перекриття.
У цивільному будівництві він незамінний під час будівництва торгових павільйонів, басейнів, спортивних залів, стадіонів. У приватному будівництві полегшує виробництво гаражів, льохів, альтанок, різних навісів, парканів та інших огорож. У машинобудуванні двотаврова балка застосовується як станин для пресів, верстатів, гільйотинних ножиць та інших пристроїв, мають значну масу. Без нього неможливо створити вагони, залізничні платформи, виробничі кліті.
Рекомендуємо купити двотаврову балку та інший металопрокат в інтернет-магазині «Парк Плюс». Ціни у прайсі адаптовані під економічну ситуацію у країні. Відвантаження та доставка виконується під нашим контролем.