Металопрокат шестигранників
Пропонуємо шестигранник сталевий гарячекатанний в асортименті розмірів ДСТУ та інших технічних нормативів. Основне застосування - токарні заготовки з м'якої сталі: болти та гайки. Використання шестигранника замість кола робиться через зручність кріплення граней у токарному патроні, а також через шестигранну головку майбутнього болта. Коло (пруток круглого перерізу) такої якості не має.
Передбачено кілька категорій з якості та точності виготовлення: 1 та 2 категорія. Конструкційна сталь має велику стійкість до розтягування. При ударних навантаженнях вона не тріскається, а деформується. Ця властивість необхідна для виготовлення гайок із шестигранника. Різьблення на них стійке до зриву. Недолік конструкційної сталі - схильність до корозії. Метизи, болти та гайки піддаються гарячому оцинкуванню.
Нормативні документи та види шестигранника
ДСТУ 2879-88 затверджує таблицю розмірностей та точність виконання у %. Незалежно від розміру, поперечний переріз такого прутка однаковий: це правильний шестикутник з рівними гранями та з невеликим закругленням по межах граней. Максимальний діаметр – 100 мм, мінімальний – 3 мм. Для токарних виробів часто потрібні ще більші діаметри. Їх ви можете знайти в розділі нашого сайту «коло сталеве».
Основні сфери застосування шестигранника:
- токарні вироби;
- гайки, болти шестигранні шпильки;
- ковані вироби;
- металоконструкції (де необхідна наявність граней на прутку).
Більшість видів металопрокату мають максимальну довжину 12 м. У шестигранника вона обмежена до 2-6 м, тому що вона не використовується для виготовлення довгомірних виробів. Малі діаметри випускаються немірної довжини методом безперервної прокатки. Продукція змотується в бухту, маркується та відпускається замовнику.
Найважливіший параметр - гомогенність металу, відсутність мікротріщин. Перевіряється це випадковою вибіркою зразка кожної партії і наступними його випробуваннями на міцність: розрив, вигин, кручення. Після перевірки випадкового зразка вся партія визнається готовою до продажу споживачеві.
Основний відсоток шестигранника йде на болти та гайки. Якщо вони з'єднують конструкційні елементи, виготовлені із звичайної сталі, то сенсу в нержавіючому кріпленні немає. За такою схемою робляться фланцеві з'єднання трубопроводів, збирання дорожніх огорож, опор ліній електропередач.
Нержавіючі та жаростійкі сплави
Болти та гайки з нержавіючих та жаростійких сталей необхідні для збирання виробничого обладнання. Нержавіюче кріплення затребуване у будівництві для з'єднання неметалічних деталей між собою. Для його виробництва необхідний шестигранник із сталей 23Х23Н18, 12Х18Н10Т, 10Х17Н13МДТ. Літера «Х» у назві говорить про наявність хрому, так виходить хромова сталь. Вона дорожча, але й набагато міцніша за хромонікелеву.
Ми пропонуємо купити шестигранник з доставкою по Україні в регіони. Поставляємо продукцію від провідних виробників прокату в СНД, а також різних європейських і китайських заводів. Це особливо актуально для шестигранника зі спеціальних сталей.