Металопрокат швелерів
Швелер – це виріб, що відноситься до металопрокату сортового типу. Виконаний у вигляді смуги із загином країв, П-подібної форми. Такий переріз надає більшої міцності та опору, ніж у двотаврової балки. Складові частини: стінка; дві полиці. Сортамент відрізняється за габаритними розмірами; використовуваним металом; формі; призначенню.
Використовувані матеріали виготовлення
За вимогами, для виробництва застосовуються такі види сталі:
- вуглецеві (з високим та низьким вмістом);
- конструкційні (для виробів спецпризначення).
Ця продукція є чорним металопрокатом. У деяких випадках допустиме застосування сплавів із легуючими компонентами. Вибір матеріалу залежить від призначення продукту.
Алюміній використовується для виготовлення деталей, не схильних до навантажень. Для морозостійкої продукції застосовують низьковуглецеві сплави. Для надання балці певних якісних характеристик проводиться оцинковка або використовуються нержавіючі типи сталі.
Виготовлення швелерів
Виробництво здійснюється двома основними способами:
- Катаний гарячим способом. Гарячекатаний швелер - найпоширеніший вид. Заготівля з металу розігрівається до необхідної температури та вирушає на прокатний верстат, де з неї формується профіль. Даний спосіб виробництва відрізняється простотою, що дозволяє швидко виготовляти великі обсяги продукції.
- Холодна прокатка (гнутий швелер). Застосовується коли для виготовлення використовують сплави, що не підлягають розігріванню. Технологія полягає у деформуванні металевої смуги на стані. Дана продукція має більш плавний загин, випускається з полицями однакового та різного розміру.
При виробництві невеликих партій, або коли немає можливості катати профіль, може застосовуватися метод зварювання. Використовуються лазерні апарати. Зварний прокат за своїми властивостями ідентичний гарячекатаному.
Основні характеристики
Сортамент виробів класифікується за такими параметрами:
- метод виробництва;
- розміри;
- форма;
- точність прокатки.
Способи виготовлення
Виготовлення регламентується положеннями, зазначеними у ДСТУ. Для гарячекатаних балок – ДСТУ 8240-97. Для виробів, вироблених шляхом холодного згинання передбачено два ДСТУ: 8278-83 – для рівнополочних; 8281-80 – для полиць різного розміру.
Габарити та точність
За розмірами враховуються три показники:
- проміжок між полицями - від 32 до 115 мм (залежно від форми полиць);
- довжина – від 2 до 12 м;
- висота (по полиці) – 50-400 мм.
Найбільш поширені деталі мають довжину 12 м. Більш довгі вироби виробляються на запит покупця. Залежно від похибки габаритів та перерізу розрізняють бруски звичайної (В), підвищеної (Б) та високої (А) точності.
Форма
Форма та конструкційні особливості позначаються буквою в маркуванні:
- «П» – стандартна балка із прямими полицями;
- «У» – внутрішні сторони полиць мають скіс;
- «Е» – економічний варіант стандартної балки;
- «Л» – полегшений, такий швелер важитиме менше;
- «С» – вироби для особливого застосування.
У нас ви можете купити швелера серій «П» і «У» – найпопулярніші на ринку. У каталозі продукції вироби довжиною 12 мм за висотою від 65 до 300 мм.
Галузь застосування
Основне застосування сталевого швелера – будівництво. Будівельні балки, вироблені методом гарячого прокату, використовуються при зведенні каркасів як елементи опор і основа різних металоконструкцій. Також ці деталі знайшли застосування у важкому машинобудуванні – підходять для будови поїздів, тягачів тощо.
Гнуті моделі з негострими кутами застосовуються при створенні спортивних майданчиків, різних поручнів, при виробництві меблів, як декоративне оздоблення. Для цих цілей можуть використовуватись спеціальні сплави – легкий алюміній, нержавіюча сталь.
Особливості виробу
Потреба сталевих профілів обумовлена наступними перевагами:
- Швелер відносно недорогий у порівнянні з іншими балками.
- Здатний витримувати навантаження в кілька тонн.
- Форма виробу дозволяє зберігати високу міцність за невеликої маси.
- Стійкість до дій різного типу.
Крім того, при виробництві можуть використовуватися марки сталі, стійкі до іржі та погодних умов. Використання спеціальних покриттів робить швелер немарким, стійким до плісняви та грибків.
Скільки коштує швелер?
Вартість визначається відстанню між полицями. У прайс-листі магазину «Парк Плюс» вказана ціна за 1 метр виробу та загальна. Зручні фільтри дозволяють встановити всі необхідні параметри підбору, виставити ціну за розміром чи вагою.
Пропонуємо купити швелери в роздріб та оптом. Здійснюємо продаж на території України з доставкою та розвантаженням. Власний автопарк дозволяє нам транспортувати замовлення масою понад 20 т. Також ми маємо в своєму розпорядженні дві металобази, звідки можливий самовивіз.
Більш детально про всі умови покупки ви можете дізнатися, зробивши дзвінок за номером, вказаним на сайті.