Металопрокат металевих труб
При всьому різномаїтті сучасних матеріалів, виготовлення труби можна умовно поділити на металеві, неметалеві та багатошарові металопластикові.
Підвищений попит мають металеві труби. Без них не обходяться бурові установки, магістральні трубопроводи, водо- та газопостачання. Вони використовуються в будівництві як опорні металоконструкції, здатні витримати велике навантаження.
Обмеження у застосуванні металевих труб обумовлено промерзанням та тенденцією до утворення корозії та інших шкідливих відкладень.
Види металевих труб
У металопрокаті прийнято стандартні типи сталевих труб на підставі норм ДСТУ для масового виробництва та ТУ немасового випуску металопродукції.
Металеві труби розрізняють за такими параметрами:
- перетин;
- діаметру;
- матеріалу;
- покриття;
- технології виготовлення;
- лінійного розміру;
- товщина стінок;
- класу;
- застосування.
Розглянемо докладніше технічні характеристики.
Перетин
Перетин вважається головним параметром у класифікації та ділиться на два види: круглий та профільний. Профільний перетин може мати овальну, квадратну, прямокутну та рідше – складнішу геометричну форму. Профільні труби використовуються для будівництва та монтажу металоконструкцій, різного виду опор, що несуть суттєві механічні та вібраційні навантаження.
Діаметр
Точне значення діаметра та товщини стінки трубопроводу дозволяє правильно провести розрахунки з транспортування тієї чи іншої речовини.
По зовнішньому діаметру труби поділяються на капілярні (0.3 – 4.8 мм), труби з малим діаметром (5 – 102 мм), труби із середнім діаметром (102 – 426 мм), великі – понад 426 мм.
Внутрішній діаметр не менш важливий ніж зовнішній. Від його значення залежить пропускна спроможність труби.
Матеріал виготовлення труб
Вибір залізовмісного матеріалу для труб залежить від способу виробництва та їх призначення. Найпоширеніший матеріал для металевих труб – сталь. У загальному випадку, доречна вуглецева та низьколегована сталь типу Ст3СП або 09Г2С. Для трубопроводів, що контактують з агресивним середовищем, надається перевага виробам з нержавіючої сталі марок 08Х18Н10Т, 12Х18Н10Т, 12Х18Н12Т. Вуглецева сталь марки 3, сталь 10-20, сталь 17г1с-у використовується для електрозварювальних труб, сталь марок 20-10 - для гарячедеформованих, марки 20 - при виготовленні холоднодеформованих труб.
Покриття
Поверхня труби може бути полірованою, оцинкованою, шліфованою або обточеною. Додаткове покриття продовжує термін служби виробу.
Різновиди покриттів, що покращують експлуатаційні властивості труб:
- цинкове;
- бітумно-епоксидна суміш;
- багатошаровий поліетилен;
- цементно-піщана «сорочка»;
- вкладки з гуми, базальту або скла.
Хромування – вид покриття, яке не зміцнює виріб із металу, але цінується як декоративне, тому хромовані труби активно використовують для дизайну приміщень та у меблевій промисловості.
Технології виготовлення
Для виробництва металевих труб використовуються такі способи:
- кування;
- прокатка;
- деформування;
- пресування;
- лиття;
- волочіння;
- висвердлювання;
- вальцювання.
Залежно від технології виробництва, металеві труби поділяються на шовні та безшовні.
Безшовні труби випускаються з литих заготовок, що мають вигляд круглих штанг з отворами. Труби без швів одержують методом гарячого чи холодного деформування. Найбільш надійними вважаються цільнотягнуті труби з товщиною стінок 6-13 мм, так як вони мають найвищі показники міцності.
При однаковій товщині стін безшовні труби міцніші, ніж шовні. Але виробництво шовних труб простіше і коштує дешевше. Процес полягає у згинанні плоских листів (штрипсів) на згинальному верстаті та зварюванні країв по прямій або спіралеподібній лінії. Втрата міцності по стику за такого способу виробництва становить лише 15%.
Інший спосіб випуску шовних труб – вальцювання. Кругла заготівля, отримана після лиття або пресування металу, обробляється вальцями. Щоб сформувати стінки необхідної товщини, її витягають та витончують.
Лінійне розширення
Коли ведуться інженерні розрахунки та прокладання трубопроводів, обов'язково враховується зміна довжини труби через теплове розширення матеріалу у разі зміни температури.
Товщина стін
Цей параметр обумовлює здатність труби протистояти високому тиску та зберігати конструкційну міцність.
Залежно від зовнішнього діаметра, виділяють: особливо тонкі, тонкі, нормальні, товстостінні та особливо товсті стінки. Вибір товщини визначається сферою застосування.
Типологія за класом
Труби зі сталі діляться на шість класів:
- стандартні та газові;
- для магістральних трубопроводів;
- для трубопроводів під тиском та при високих температурах;
- для розвідки нафтових родовищ та розробки бурильних свердловин;
- у виробництві транспортного обладнання, як опор мостових кранів;
- у машинобудуванні та автомобілебудуванні.
Можливості компанії «Парк Плюс»
- Інтернет-магазин «Парк Плюс» пропонує асортимент труб, що мають особливий попит: труба профільна (з квадратною або прямокутною формою перерізу), труба електрозварна, труба ДУ, труба оцинкована, труба гарячекатана та труба холоднокатана.
- Всі вироби, представлені в розділі «Труби», випускаються відомими виробниками та мають належну якість.
- Наші спеціалісти завжди нададуть професійну допомогу у підборі продукції розділу «Труби», оперативно проведуть калькуляцію, підкажуть, як оформити замовлення.
- Компанія швидко здійснює доставку замовлення в будь-яку точку Києва та ряд міст України.
- «Парк Плюс» працює не лише з великим, середнім та малим бізнесом, а й із приватними особами.
- Якщо товар є в наявності, клієнти завжди мають можливість купувати його як невеликих кількостях, так і оптом.
- Оплата замовлення можлива всіма сучасними платіжними способами на вибір.
Звернення до інтернет-магазину «Парк Плюс» принесе Вам безперечну вигоду, оскільки у нас низькі ціни. Купити металопродукцію у нашої компанії означає набути надійного партнера, який відповідально виконує свої зобов'язання.