Саморізи покрівельні
Саморіз – універсальне кріплення, що широко застосовується в будівництві. Він являє собою різновид шурупа, здатного самостійно розсвердлювати поверхні, що прикріплюються. Саморізи покрівельні – універсальне рішення, їх застосовують для широкого спектру матеріалів при перекритті даху. Самонарізи покрівельні зручні також і при монтажі захисних конструкцій каркасного типу, коли огороджувальний матеріал, або сітка, фіксуються на каркасі по периметру території.
Основні особливості
Саморізи, що використовуються при монтажі покрівельних конструкцій мають головку у формі шестигранника під ріжковий ключ. Деякі виробники додатково випускають універсальні варіанти, додаючи хрестоподібні пази під викрутку. Шестигранник під гайковий ключ чи накидну головку електровикрутки найкращий. Він дозволяє докладати зусилля, достатнє для проникнення шурупів у матеріал, при збереженні поверхонь під ключ у робочому стані. При використанні викрутки необхідно пам'ятати, що такий тип монтажу розрахований на зусилля і ймовірність зірвати саморіз вище.
Саморізи покрівельні комплектуються шайбою для запобігання пошкодженню профнастилу головкою. Шайба, як правило, комбінована і складається з металевої та гумової частини. Металева частина надає їй жорсткості, а гумова поверхня служить демпфером при затягуванні та фіксації. Щоб уникнути передавлення при монтажі, рекомендується використовувати динамометричні ключі, що дозволяють контролювати прикладене зусилля.
Основна особливість, що відрізняє саморіз від шурупа – це наконечник у вигляді свердла, котрий дозволяє кріпленню самостійно створювати отвір у матеріалі.
Використання при монтажі покрівлі пов'язане з впливом вологи та неминучою корозією. Для запобігання впливу опадів, поверхню шурупів оцинковують. Антикорозійний захист забезпечує тривалу експлуатацію та кріплення без втрати скріплюючих характеристик.
Види покрівельних шурупів
Залежно від матеріалу покрівлі в якій потрібно закріпитися, металовироби поділяються на дві групи:
- Для роботи по дереву
- Для роботи по металу
Саморізи, що використовуються для кріплення в дерево виконують в єдиному діаметрі 4,8 мм. Довжина робочої поверхні може бути різною, від 29 до 80 мм. Якщо до дерева кріпиться матеріал хвилястої форми, то використовують кріплення довжиною понад 60 мм.
Кріплення для металу, крім діаметра 4,8 мм, може бути 5,5 та 6,3 мм. Довжина при цьому різна, як і для шурупів, що використовуються для фіксації в дерево.
Крім різниці у діаметрі, відмінності є і у формі. Саморізи для металу тонші за аналогічні по дереву і мають часте різьблення. Для дерева різьблення більш рідкісне і велике. Це забезпечує надійну фіксацію деревини.
Основна відмінність у формі використовуваного наконечника. Для роботи по дереву використовується саморіз із звуженим кінцем. Гострий кінець буквально протикає структуру дерева. У кріплення для металу свердлова поверхня довша і ширша, формою нагадує стандартне свердло.
Переваги покрівельних шурупів
Використання саморізального кріплення при монтажі покрівельних матеріалів молодий, але популярний метод. Переваги дозволили йому стати основним під час будівництва дахових конструкцій. Основні якості через які вибирають покрівельні шурупи для монтажу покриття на даху:
- Надійність
- Регулювання
- Можливість заміни
Використання цвяхів, що широко застосовувалися до впровадження шурупів не давало необхідної якості з'єднання стиків. Цвях не можна підбити без послаблення сили кріплення, якщо він вийшов з отвору в процесі експлуатації. Заміна також загрожує псуванням скріпленого матеріалу. Цих недоліків позбавлений шуруп. Крім того, саморіз може застосовуватися для будь-яких матеріалів: метал, дерево, комбінація металу та дерева, полімери. Тобто саморіз покрівельний – універсальний скріплюючий засіб.
Скільки саморізів потрібно для надійного кріплення
Загальні правила монтажу покрівельних конструкцій містять рекомендації щодо кількості шурупів для різних ситуацій.
При роботі з металочерепицею розрахунок йде на квадратний метр:
- 1-2 — для металу
- 3-4 — для дерева
Додаткові елементи вимагають до десяти саморізальних шурупів для надійної фіксації.
При монтажі шиферу в дерев'яну основу використовують до 4 шурупів на кожен лист.
Дані рекомендації допоможуть визначити орієнтовну кількість металовиробів для кріплення покрівлі. Точна кількість підбирається персонально для кожної покрівлі з урахуванням особливостей експлуатації.
Як правильно вибирати
Крім технічних характеристик, саморізи покрівельні мають різне забарвлення. Шар фарби необхідний для підвищення корозійної стійкості. Для зовнішнього вигляду покрівлі, саморізи підбирають у колір покрівельного матеріалу.
Крім діаметра, довжини, кольору, виду матеріалу, в який закручуватиметься кріплення, є ознаки, що дозволяють оцінити якість:
- Товщина оцинкування
- Товщина шайби
- Фірмове тавро
Шар цинкового покриття вказує виробник на упаковці. Шайба, крім правильного кріплення до головки повинна мати товщину не менше 2 мм. Це дозволить зафіксувати та регулювати покрівельний матеріал. Фірмові капелюшки, як правило, прикрашає тавро виробника, для гарантії високої якості шурупа.
Як купувати саморізи для покрівлі
Каталог нашої компанії пропонує великий вибір матеріалів для будівельних робіт. Крім матеріалів, широко представлені металовироби та кріплення. Саморізи покрівельні зібрані в окремий розділ для зручності підбору. Картка дає візуальне уявлення про товар і містить усі технічні характеристики, необхідні для швидкого вибору. По кожній позиції зазначено наявність складі. За відсутності наявності є можливість зробити замовлення кріплення, що цікавить.
Наші консультанти готові відповісти на всі питання щодо підбору, оплати та доставки. На сайті є можливість зв'язатися з нами через електронну пошту або зробити дзвінок за номером безкоштовним по всій території України.
Оплата здійснюється будь-яким, зручним способом готівкового та безготівкового розрахунку.
Наша компанія готова доставити придбаний товар до населеного пункту України, вказаного покупцем. Передбачено варіант самостійного вивезення зі складів компанії.