Особливості сітки рабиці
Сітка-рабиця – це виріб у вигляді плетених ґрат з дроту. Виготовляється за особливою технікою, при якій плоскі дротяні спіралі вкручуються одна в одну з використанням спеціального верстата. Названа сітка на прізвище винахідника, який розробив верстат. Розрізняється за розмірами комірок, діаметром прута дроту, матеріалом і верхнім покриттям і т.д.
У нас ви можете купити сітку-рабицю шириною до 2 метрів і довжиною від 5 до 50. В асортименті виробу з дрібним, середнім та великим осередком, різні види покриттів – можна підібрати виріб під будь-які завдання.
Галузь застосування
Завдяки відносно невеликій ціні та якісним характеристикам, даний тип сітки набув широкого поширення в таких галузях, як:
- Будівництво - сітка-рабиця підходить для фіксації земельних схилів, їх зміцнення. Використовується для зведення огорож різного призначення (навколо спортмайданчиків, приватних будинків тощо). Армуюча сітка підходить для основи при оштукатурюванні стін.
- Сільське господарство – зведення парканів на місцях утримання дрібної рогатої худоби, будівництво вольєрів для тварин та птахів. Сітка різного розміру використовується для закриття зливів.
- Технікобудування – може застосовуватися як захисний кожух на крихких або рухомих деталях пристрою. Підходить для закриття вентиляційних отворів.
Також рабиця з різними видами покриття знайшла застосування як декоративний елемент – грати на вікна, двері, ширми та інші конструкції.
Сітка-рабиця: класифікація за параметрами
Даний будматеріал виготовляється відповідно до ДСТУ 5336-80. Під контроль ДСТУ потрапляє безліч параметрів виробу, похибки, правильність маркувань тощо.
Матеріал
Для прутів використовуються нержавіючі та низьковуглецеві типи сталі. Перші надають виробу підвищену стійкість до зовнішніх факторів (підходить для зведення конструкцій просто неба), другі – роблять дріт більш пластичним, що дозволяє сітці змінювати форму.
Покриття
Рабицю покривають різними складами з метою підвищення/покращення її властивостей. У нашому магазині є вироби з трьома видами покриття:
- Оцинкована сітка. Покриття вимірюється не в товщині шару, а в масі цинку на 1 м2. Для визначення кількості покриття в умовах лабораторії зважують оцинкований елемент та чистий. Різниця ваги – це покриття. Залежно від призначення продукції, сітка випускається з покриттям від 10 до 90 г/м2. Якщо оцинкувати прут дроту, термін служби сітки збільшується у кілька разів – 30 років у середньому.
- Чорна сітка. Чиста металева сітка, що виготовляється з низьковуглецевих сортів сталі. Ця продукція має меншу вартість, ніж оцинкування, але відсутність захисного шару зменшує термін експлуатації. Цей тип продукції використовується для зведення тимчасових конструкцій.
- Полімерна сітка. Як захисний шар застосовується полівінілхлорид з підсилюючими домішками, що покращують характеристики прута. ПВХ покриття розроблялося для продукції, що використовується у складних погодних умовах. Ще одна особливість ПВХ-сітки – великий вибір кольорів.
Тип ячійки
Рабиця випускається у двох типах плетіння – з осередками у вигляді ромба та квадрата. Перший варіант найпоширеніший. При ромбічному плетінні кут комірки дорівнює 60 градусів. Розмір комірки визначається відстанню між двома прутами, по внутрішній стороні. Цей показник називається просвітом.
ДСТУ регламентує діаметр дроту щодо розміру осередків. Чим більший проміжок між прутами, тим більший переріз дроту.
Розміри
Сітка рабиця буває наступних типорозмірів:
- довжина секції – 10, 15 погонних метрів;
- ширина секції – 1000, 1500 міліметрів;
- діаметр прута – від 1 до 6 міліметрів.
За бажанням замовника, сітка може випускатися з меншою чи більшою шириною. Форма постачання – у рулонах. Вага одного рулону залежить від товщини дроту і розміру просвіту.
Переваги виробу
Даний будівельний матеріал затребуваний завдяки своїм якостям та особливостям:
- Хороші показники міцності при малій масі секції.
- Проста установка – для встановлення потрібно вкопати опорні стовпи, розтягнути сітку та прикріпити її.
- Перевага перед аналогами із пластику – вільна циркуляція повітря на огородженій території. Пластикова огорожа не дозволяє цього досягти.
- Відносно недорогий та універсальний будматеріал.
- Тривалий термін експлуатації.
- При використанні захисних шарів, рабиця має підвищену стійкість до впливів (корозія, ультрафіолет тощо).
Також матеріал має велику варіативність розмірів, полімерні вироби випускаються у різних кольорах.
Скільки коштує сітка рабиця?
Вартість погонного метра складається з: діаметра прута; виду обробки; розміру. Пропонуємо купити сітку рабиця оптом, від виробника у м. Кривий Ріг. Зручні способи оплати та доставка по всій Україні. Також є можливість безкоштовного самовивезення із двох складів. Для отримання більш детальної інформації про умови – замовте телефонний дзвінок або напишіть нам по електроній пошті. Наші консультанти дадуть відповіді на всі питання, що вас цікавлять.