Будівельні клейові суміші
Перша думка, яка спадає нам на думку зі словами «будова» і «суміш» – це класичний піщано-цементний розчин, який використовували та використовують у багатьох аспектах житлового і промислового будівництва. Але багато завдань, що виникають перед майстром протягом робіт, вимагають певного складу, який має необхідні їм показники. Так і з'явилися перші клейові розчини. І оскільки кожен виробник прагне поліпшити власну продукцію, надати їй потрібні у тому чи іншому випадку властивості, клейові розчини представлені на ринку масою різних варіантів.
Що таке клейові суміші
Якщо перший абзац не відповів вам на всі запитання, то тут буде докладно і чітко описано, що є клейова суміш і як її застосовують. Даний матеріал є порошкоподібною масою, яку для застосування необхідно розвести водою в певній пропорції.
Після приготування розчину його наносять на поверхню, де він завдяки високим фізичним властивостям застигає і скріплює між собою деталі. Список матеріалів, які можуть бути замінені клеєвою сумішшю, досить великий: туди входять як герметики, цемент і розчин для кладки, так і шурупи, цвяхи та інші монтажні засоби.
Основна сфера застосування клейових сумішей – кріплення газосилікатних блоків, цегли, утеплювача та різних декоративних елементів.
Однак для багатьох залишається загадкою склад клею, який здатний витримувати величезні навантаження. І якщо ви з їх числа, то сьогодні завіса таємниці для вас буде відкрита.
- Основою клейової суміші є речовина, яка і складатиме її основну масу. Вона має бути в'язкою, досить міцною та клейкою. Найчастіше для цього використовують цемент.
- За аналогією з бетоном, клейова суміш містить у собі пісок. Але для кращих фізичних властивостей, що досягаються максимально однорідною масою продукту, при виробництві було вирішено використовувати пісок дрібної фракції, схожий на дисперсію з самим цементом.
- Але неперевершені фізичні властивості клею так і не були б досягнуті, якби там не використовувалися різні добавки, найчастіше полімерні. Їх наявність надає кінцевому розчину дуже високу міцність.
- І на завершення, суміші необхідно надати морозо- та теплостійкість, збільшити його життєвий цикл або покращити показники пластичності. Для цього використовуються спеціальні модифікатори, більшість яких є запатентованими секретами компаній.
Види клейових сумішей
Знати склад – це добре, але, як ми вже говорили, головне при виборі клею – знати його призначення. Нерідко трапляється так, що деякі люди купують клейову суміш для керамічної плитки, а використовують для роботи з газосилікатом. Підсумок – виробник обманщик, робить неякісний продукт. І щоб уникнути подібних казусів у майбутньому, надаємо вам 3 основних види клейових сумішей щодо їх застосування.
- Для кріплення пінопласту та фіксації фасадів. Найпопулярніше рішення при монтажі утеплювачів або фасаду – використання класичних засобів кріплення на кшталт дюбелів або шурупів. Але такий спосіб далекий від ідеалу, тому що при їх використанні суттєво погіршується тепло- та звукоізоляція. Тому найкращим засобом для збереження вищеперелічених якостей приміщення є спеціальний клейовий розчин. Крім унікальних фізичних властивостей, які підходять лише для цих цілей, клей є абсолютно негорючим, що створює додатковий протипожежний шар. Також цей розчин може використовуватися для нанесення рівного шару штукатурки або фарби.
- Для газосилікатних блоків. Розчин такого плану дозволить спростити кладку газосилікату або пінобетону, а також покращити фізичні властивості будівлі. На відміну від цементу, клей проникає у всі порожнечі, забезпечуючи вкрай високий ступінь міцності кладки, і вимагає значно меншої товщини шару при укладанні блоків. Найчастіше виробники роблять свої суміші відразу готовими до замісу розчину, що дозволяє скоротити час приготування матеріалу.
- Для керамічної плитки та подібних до неї матеріалів. Під «подібними матеріалами» ми маємо на увазі скло, облицювальний камінь, керамограніт. Цей тип клею чимось схожий на попередню, проте, через цілі його застосування, де мінімальний шар клею повинен утримувати досить високу вагу плитки, такі склади наділені підвищеною адгезією та міцністю. Крім облицювання санвузлів та житлових приміщень, більшість сумішей цього виду можуть застосовуватися при оздобленні фасадів будівель.
Висновок
Сподіваємося, ця стаття допомогла вам розібратися в принципах дії та особливостях клейових сумішей. І якщо ви вирішили придбати потрібні вам матеріали, то на нашому сайті є великий вибір якісних будівельних матеріалів, які можуть знадобитися. Ми цінуємо свою репутацію, тому гарантуємо високу якість продукції