Будівельний цемент - види та особливості
Цемент – це матеріал, що використовується у різних галузях будівництва. Він є порошкоподібною субстанцією з клінкерних речовин. Залежно від призначення цемент у своєму складі може мати різні домішки у вигляді солей сірчаної кислоти.
Призначення
Цемент є основою розчину бетону. На відміну від інших типів будівельних сумішей, цементна здатна посилювати свою міцність навіть в умовах підвищеної вологості повітря. Це ще більше розширює сферу застосування.
Перший та головний спосіб використання бетону – будівництво. Він підходить як для зведення цілих будов, так і для окремих елементів. З цементних розчинів різного типу роблять:
- основи будівель;
- будівельні блоки та плити;
- цілісні вироби (палі, опори);
- порожнисті конструкції (труби, свердловини);
- елементи споруд (наприклад, кільця для колодязів);
- бетонна цегла і т.д.
На сучасному ринку цемент є одним із найбільш затребуваних будівельних матеріалів. Під різні завдання використовують різні види цементних розчинів.
Основні типи та використання цементу
У роботі використовуються кілька типів цементу. Вони відрізняються складом клінкеру та наявністю додаткових добавок. Різні типи складів призначені для різних галузей застосування.
Портландцемент (ПЦ)
Найпоширеніший тип. Виготовляється з клінкеру разом з домішуванням оксиду кальцію та кремнію, солей кислот кремнію.
Портландцемент є основою багатьох типів споруд. Використовується при будівництві будинків, оздоблювальних робіт, для бетонних піноблоків, у виробництві залізобетонних виробів різного призначення.
З малим часом затвердіння (БПЦ)
Це різновид стандартного портландцементу, до складу якого додаються мінеральні елементи. Під їх впливом прискорюється процес затвердіння цементу при первинній фазі застигання.
Швидкотвердіючий цемент використовується при безперервному будівництві як основа для бетонного розчину. При виготовленні залізничних елементів без застосування апарату пропарювання.
З водовідштовхувальними присадками
Такий цемент виробляється з додаванням компонентів на основі водостійких речовин. Таких як олеїнова кислота і т. д. Добавки утворюють на поверхні виробу захисний шар, який зменшує гігроскопічність розчину, блоку і т. д.
Застосовується для будівництва в умовах вологого клімату, в районах, що затоплюються.
Шлаковий
В'яжучі елементи у складі цього цементу виготовляються із металургійних відходів, з домішкою різних активізаторів. Виділяють два типи цементу на основі шлаку:
- Шлакопортландцемент (ШПЦ). Виготовляється з додаванням гіпсу. Має слабкий рівень тепловиділення, стійкий до зовнішнього впливу. Застосовується для будівництва ГТС.
- Вапняно-шлаковий (ВШЦ). В основі складу – вапно, з малою часткою гіпсу. ВШЦ застосовується для виробництва низькомарочного бетону з високим опором прісної води.
Розширюючийся (ВРЦ)
Цей вид має здатність саморозширюватися в процесі застигання. Збільшення обсягу відбувається рахунок реакції хімічного типу між в'язким елементом і спеціальної присадкою. В якості основи суміші використовується глинозем, гіпсовий порошок, алюмінат кальцію та ПЦ. Відмінні риси цього типу цементу:
- швидко застигає (10-30 хв. залежно від основи суміші);
- не пропускає рідину;
- має високу міцність.
Використовується для будівництва конструкцій, які знаходяться в постійному контакті з вологою, для робіт на ГТС і створення водонепроникного покриття.
Виробництво
Виготовлення цементу здійснюється у кілька етапів.
- Виробництво клінкерної основи. Видобута сировина розколюється на невеликі шматочки. Потім всі складові, необхідні для виготовлення, змішуються і відправляються на випал. В результаті чого утворюється однорідна маса - кульки клінкеру.
- Перетворення основи на порошок. Заготівля перемелюється у порошок. До порошку, що вийшов, додаються присадки. Вони відрізняються залежно від того, який цемент виготовляється. Завершальна стадія – вторинний помол.
Залежно від сировини клінкерну основу виробляють різними способами.
Мокрий
Застосовується у випадках, коли основа продукції – глина, крейда і склади із вмістом заліза. Сировина перемелюється у воді, після чого утворюється суміш. Волога видаляється в печі, потім обпікається суміш. На виході утворюються кульки клінкеру, готові до подрібнення.
Сухий
Сировина надходить на випалення без попередньої обробки у воді.
Комбінований
Цей спосіб виробництва буває двох типів:
- Сировина подрібнюється у воді, потім рідина відфільтровується, і відбувається термообробка сировини.
- Первинний помел відбувається за «сухим» типом. Після цього шихту зволожують та обпалюють.
Мокрий спосіб - найдовший і витратний. Тому виробники найчастіше застосовують сухий метод.
Особливості цементу
Залежно від виду цементу, він має різні властивості. Але у всіх сортів є низка загальних особливостей:
- цемент не боїться корозії;
- для його «активації» потрібна вода;
- розмір зерна визначає міцність;
- практично всі види стійкі і до низьких температур;
- цемент – один із найміцніших будматеріалів.
Питома вага цементу вимірюється в кілограмах на куб. метр. У затребуваних марок це значення варіюється від 1100 до 1700 кг/м3.
При перевезенні суміш здатна насичуватися повітрям. Тоді її вага змінюється на менший бік. Але згодом повітря йде, і щільність цементу приходить у норму. При зберіганні та перевезенні в умовах високої вологості цементна суміш поглинає рідину. Тоді її вага може досягати пікового показника 3100 кг на куб. метр.
Маркування
Дані на упаковці відображають основні параметри продукту. Умовні позначення встановлені ДСТУ та мають безліч варіантів. Розшифруємо маркування на прикладі одного із цементів, які представлені на нашому сайті. ПЦ ll/А-Ш-400 25 кг, де:
● ПЦ – це різновид цементу (портландцемент);
● ll вказує на те, що це ПЦ із додаванням мінеральних присадок;
● А – показник підтипу добавок;
● Ш – тип присадки (у цьому випадку, це шлак);
● 400 – значення марки за міцністю (найпопулярніші марки – М400, М500, М600);
● 25 кг – маса.
Це один із типів цементної суміші, які можна придбати у нашому Інтернет-магазині.
Ми пропонуємо кілька типів продукції, що відрізняється за міцністю, добавками та видом цементу. Не потрібно шукати, де купити цемент поблизу. Асортимент, який є у нас, підходить для різних завдань.
Пропонуємо продукцію за доступною ціною. Продаж оптом та в роздріб. Доставка по Україні, у тому числі до Києва. Можливість самовивезення, зручна оплата. Ви можете зв'язатися з нами, замовивши дзвінок.