Суміші та розчини для будівельних робіт
Сухі будівельні суміші – поняття досить широке, і різні ресурси вкладають у нього різні поняття. Якщо набрати відповідний пошуковий запит, то в результатах видачі найчастіше зустрічаються суміші, які замінюють собою піщано-цементні розчини.
Однак чому до цієї категорії не відносяться інші сипучі матеріали, в результаті змішування яких з водою виходить справжнісінький розчин? Наш інтернет-магазин вирішив не створювати зайвих питань та спростив класифікацію сухих будівельних сумішей, помістивши туди все: від цементу до щебеню. Однак, тут ми розглянемо переважно класичні сухі суміші, які замінюють собою піщано-цементний розчин або призначені для оздоблення приміщень зсередини.
Класифікація сухих сумішей
Здавалося б, поділ сухих будівельних сумішей має бути дуже умовним: одні для кладки, інші для штукатурки. Але досвідчені будівельники знають, що в класифікації такого роду будівельних матеріалів є чітка номенклатура, яка виключає плутанину або помилки при виборі.
Отже, всього є 5 критеріїв, за якими класифікуються суміші.
Умови застосування
Почнемо з умов застосування. Різні суміші можуть бути призначені для внутрішніх чи зовнішніх робіт. Від сумішей, які будуть наноситися зсередини та взаємодіяти із зовнішньою стороною стіни, необхідні стійкість до перепадів температур, захист від корозії та погодних умов. Суміші, які наносяться всередині будівлі, можуть не володіти цими параметрами, оскільки від поганої погоди їх захищає безпосередньо стіна.
Фракція зерна
Тепер кілька слів про фракцію зерна. Залежно від розміру частинок, що становлять суміш, останні діляться на крупнозернисті (більше 5 мм), дрібнозернисті (більше 1,2 мм) та тонкодисперсні (менше 1,2 мм).
В'яжуча речовина
У кожній суміші, крім інших компонентів, є основа – в'яжуча речовина, від якої головним чином і залежать фізичні властивості суміші. Тому в класифікації сухих будівельних сумішей цей пункт займає особливе місце. Ось основні в'яжучі речовини, які ви можете зустріти:
- Вапняк;
- Цемент;
- Гіпс;
- Полімери;
- Магнієві солі.
Функціональне призначення
Найголовніший критерій при виборі будівельної суміші – це, звичайно, її функціональне призначення. До речі, саме від нього залежать решта пунктів, тож при виборі можете відштовхуватися лише від нього.
- Кладочні. Немає сенсу пояснювати, навіщо вони потрібні, тому лише уточнимо, що вони класифікуються за товщиною шару, що наноситься згодом: від 5 мм і до 5 см.
- Шпаклювальні. Дані суміші призначені для вирівнювання стін або фінішного шпаклювання, щоб при подальшій роботі стіна була рівною.
- Штукатурні. Такі склади призначені для первинного покриття стін та мають класифікацію за щільністю: 2000-2300 кг/м3 – особливо важкі, 1300-2000 кг/м3 – важкі та 1000-1300 – легкі.
- Затирочні. Вони призначені для затирання видимих швів та діляться на суміші для широких та вузьких швів.
- Підлога. Такі суміші використовуються для стяжки та вирівнювання плиткового покриття для підлоги, і класифікують їх наступним чином: вирівнювані, самовирівнювані, ремонтні. А тонкощі їхнього застосування вгадуються за назвами.
- Ізоляційні. Під них потрапляють усі суміші, призначені для ізоляції приміщення від зовнішніх дій. Бувають теплоізоляційні, звукоізоляційні та комбіновані варіанти.
- Захисні. Такі використовуються для захисту матеріалу від вкрай згубних йому впливів. Це можуть бути вогнестійкі, біоцидні та інгібуючі суміші.
Метод нанесення
Залишився лише метод нанесення, і можемо сказати, що з ним все дуже просто: деякі суміші наносяться вручну, а для деяких потрібне спеціальне обладнання.
Де купити?
Ми сподіваємося, що ця довідка була для вас достатньо корисною, прочитавши її, ви чітко визначилися, які саме суміші вам необхідні. І якщо потреба в даному будівельному матеріалі висока і ви шукаєте, де купити якісні і недорогі сухі суміші, то ми можемо запропонувати вам свої послуги.
Наша компанія працює з 1996 року, і за тривалий час свого існування змогла отримати безліч позитивних відгуків. Багато підприємств-партнерів, швидка доставка – це лише початок перерахування наших переваг. Опт або роздріб, Київ чи Кривий Ріг – наше обслуговування, як і якість товару, буде на найвищому рівні.
Одним словом, ми з радістю станемо вашим партнером у справі будівництва.