Будівельний пісок
Пісок будівельний - це пухка гірська порода, що включає слюду, кварц, польовий шпат, та інші мінерали. Вважається універсальним будівельним матеріалом, оскільки має унікальні якості.
Частинки природного піску відрізняються круглою формою, оскільки він утворився внаслідок розкладання гірської породи. Штучний аналог – результат подрібнення твердих мінералів за допомогою спеціальної техніки. Його грані мають гострокутну та шорохувату форму.
Види та особливості
Існує кілька типів піску:
- Річковий – видобувається з русла річок. Це мінерал, який має мінімальне включення глини;
- Кар'єрний – має пухку консистенцію, містить сторонні включення;
- Сіяний – природний матеріал, що отримується під час розробки піщано-гравійних родовищ;
- Важкий – штучна пухка субстанція, що видобувається дробленням мармуру, граніту, вапняку.
Перераховані вище види активно використовуються людиною в різних сферах. Їх поєднують такі переваги:
- Екологічність;
- Стійкість до гниття;
- Фракційна однорідність;
- Максимальна водопроникність;
- Пожежна безпека;
- Довговічність;
- Високі шумоізоляційні характеристики.
Будівельний пісок регламентується ДСТУ 8735-88 та 8736-93. У цих стандартах детально прописана інформація щодо якості зернового складу, хімічного складу, щільності, вологості, питомої та об'ємної ваги.
Характеристики
Головна якість будівельного піску – чистота. Він може бути білого, жовтого, темного чи світлого відтінку. Більше цінується пісок із шорохуватими частинками, оскільки краще контактують із цементом і бетон виходить міцнішим. Його кваліфікують за питомою вагою, вологістю та насипною щільністю.
Якісний пісок містить не більше 3% сторонніх домішок, а кількість сірки та сульфідів не перевищує 1%. Велике значення має вологість, яка досягає 7%, перевищення цієї цифри негативно позначиться на питомій вазі. Матеріал повинен пропускати воду не менше 7 метрів на добу. Не зайвим буде перевірити радіоактивність, якщо фон присутній, його можна використовувати тільки в будівництві доріг.
Застосування
Призначення піску залежить від чистоти та розміру фракції. Низькоякісним піском засипають траншеї, канави, розпушують грунт в сільському господарстві. Великофракційний застосовують в облаштуванні дренажних систем, осушенні заболоченої місцевості та дорожньому будівництві. Взимку їм посипають зледенілі дороги і використовують на овочебазах для зберігання овочів.
Пісок гарної якості – незамінний будівельний матеріал. Він відмінно зчіпляється з будь-якими поверхнями, тому служить основою для оздоблювальних сумішей. При створенні фундаментів та бетонних конструкцій використовують промитий пісок, оскільки в ньому відсутня глина, яка піддається розпушуванню в морози. Він затребуваний у піскоструминних апаратах, якими обробляють металеві поверхні.
Рекомендуємо купити дешево сухий будівельний пісок та його аналоги в інтернет-магазині «Парк Плюс». Ціна адаптована до економічної ситуації в Україні. У нас можна придбати 1 мішок масою 50 кілограм в роздріб або тонну оптом. Доставка за місцем виконується машиною ЗІЛ. Ми відповідально підходимо до своєї роботи та максимально швидко обслуговуємо клієнтів.